Opax Screen Saver v4.0

Opax Screen Saver v4.0 isimli Ekran Koruyucu dosyasını indirmek için buraya tıklayın...
Opax Screen Saver v4.0 dosyasını indirmek için tıklayın

İndirdiğiniz Opax Screen Saver ( Ekran Koruyucu ) dosyasını bilgisayarınıza indirip kurduktan sonra bilgisayarınızın ayarlarından yüklediğiniz ekran koruyucuyu seçerek aktif etmeniz gerekmektedir.

Windows 8 ve 10'da ekran koruyucunun nasıl değiştirileceğini veya kişiselleştirilmiş ekran koruyucuların nasıl oluşturulacğını aşağıda görebilirsiniz...

Ekran koruyucu, fareyi veya klavyeyi belirli bir süre boyunca kullanmadığınızda bilgisayar ekranınızda görüntülenen hareketli resim veya desendir. Ekran koruyucular bilgisayarınızı kişiselleştirmenin bir yoludur...

Bir ekran koruyucuyu durdurup masaüstünüze geri dönmek için ekrana dokunmanız, farenizi hareket ettirmeniz veya herhangi bir tuşa basmanız yeterlidir.

  • Windows 8 ve 10'da varsayılan olarak 3B Metin (ssText3d.scr), Balonlar (Bubbles.scr), Fotoğraflar (PhotoScreensaver.scr), Hayal Dünyası (Mystify.scr), Kurdelalar (Ribbons.scr) ve Boş (scrnsave.scr) ekran koruyucu seçenekleri bulunur.
  • Windows ile birlikte gelen temalarda ekran koruyucu kapalıdır, ancak açabilir ve temaya bir ekran koruyucu ekleyebilirsiniz.
  • Windows 8 ve 10'da ekran koruyucuları .scr uzantısıyla C:\Windows\System32 klasöründe depolanırlar.
  • Farklı ekran koruyucuları edinmek için Google araması yapabilirsiniz.

1- Denetim Masası\Görünüm ve Kişiselleştirme\Kişiselleştirme yolunu izleyin.

2- Altta görebileceğiniz Ekran koruyucu bağlantısına tıklatın.

3- Açılır menüyü kullanarak dilediğiniz bir ekran koruyucuyu seçin.

4- Fotoğraf ve 3B Metin ekran koruyucularından birini seçtiyseniz ekran koruyucuyu Ayarlar...'a tıklatarak özelleştirebilirsiniz.

Fotoğraf ekran koruyucusu ayarları
3B Metin ekran koruyucusu ayarları

5- Önizleme butonuna tıklatarak seçtiğiniz ekran koruyucusunu ve -varsa- özelleştirmelerinizi önizleyebilirsiniz.

6- Son olarak eğer belli bir süre kullanılmadığında oturumun kilitlenmesini istiyorsanız bunun için belli bir süre ayarlayın ve Devam edil... ....ını görüntüle seçeneğini işaretleyin.

Yayın Tarihi : 09.11.2016 14:47:32