Opax Kamera ve Güvenlik Sistemleri

Değerli Bayimiz,

Son zamanlarda meydana gelen DVR ve NVR Kayıt Cihazların Flash yazılımları virüslü yazılımlar tarafından ele geçirilerek cihazlar kullanılamaz hale gelmektedir.

Bu durum sektördeki bir çok firmanın cihazlarının kullanılamaz hale gelmesine sebebiyet vermiştir. Diğer firmalarla yaptığımız görüşmelerde üretici firmaların belirlemiş olduğu cihaz varsayılan şifrelerin değiştirilmediği yada hiç şifre kullanılmamasından dolayı kayıt cihazlarının virüslü yazılımlar tarafından (botnet) ele geçirildiği, kullanılamaz hale geldiğini ve cihazların hiç açılmadığı bilgisini aldık.

Siz değerli bayilerimizin bu noktada azami gayreti göstererek, bizden almış olduğunuz tüm DVR ve NVR kayıt cihazlarınızın fabrika şifrelerini güçlü bir şifre (en az 8 karakter ve içinde büyük-küçük harf kullanılmalıdır. CMS programları için en az 4 karakterli ve aynı şekilde büyük-küçük harf ve rakam kullanılmalıdır) ile değiştirmenizi, Modem ve Router Cihazlarınızın Güvenlik Duvarlarını kapalıysa mutlaka açmalarını ve açık olan Port Erişim Numaralarını farklı bir Port Numarası ile değiştirerek kullanmalarını önemle rica ediyoruz.

Yukarıda belirtilen güvenlik önlemlerinin alınmamasından kaynaklanan sonuçlarla ilgili olarak firmamız sorumlu değildir.