Havale ve Eft ile Yapılan Ödemelerde  Anında 5% İndirim Fırsatı...

Geleceğinizin Güvenliği İçin Çalışıyoruz
Geleceğinizin Güvenliği İçin Çalışıyoruz
Sepetim 0,00 TL
Opax İş Etiği Kuralları

Etik kurallar, doğruluk ve dürüstlük ölçüleri olup, ahlaki açıdan bakıldığında, bireysel ve sosyal ilişkilerin temelini oluşturur. Bu kurallar her bir çalışan için, işini yaparken nelere dikkat edeceğini, nasıl yapacağını, müşteriler ve tedarikçiler ile nasıl çalışacağını ve birbirleri ile nasıl bir etkileşim içinde olacakları hakkındaki beklentileri düzenler.

OPAX kendi etki alanı içinde insan hakları, çalışma standartları ve yolsuzlukla mücadele alanlarında uluslararası geçerliliğe sahip temel ilkeleri benimser ve destekler.

Tüm OPAX çalışanlarının bu doğrultuda aşağıda belirtilen etik ilkelere tam olarak uyumu esastır. Etik ilkelere uymayan davranışların gözlemlenmesi ya da bu davranışlara maruz kalınması durumunda, çalışan; bu durumu bir üst yöneticisine ve İnsan Kaynakları Yöneticisi’ne bildirmelidir.

ETİK DEĞERLERİNİN TEMELİ OLAN DAVRANIŞ İLKELERİ

Tüm çalışanlar; görev ve sorumluluklarını yerine getirirken OPAX  Etik ve Ahlaki Değerler Prosedürü doğrultusunda, aşağıdaki konuları göz önünde bulundurarak çalışmalarını yerine getirmelidir:

1. ŞİRKET KAYNAKLARI VE ZAMAN KULLANIMI

Çalışanlar her türlü şirket kaynağının amacına ve prosedürlere uygun kullanılmasından ve aynı zamanda bu kaynakların korunmasından sorumludur. Şirket kaynaklarının kullanımında herhangi bir ihmal, hasar veya olumsuzluğun gözlemlenmesi halinde, her çalışan yöneticisine bilgi vermekle yükümlüdür.

2. İLİŞKİLER

Şirket çalışanları, müşterileri, taşeronları, tedarikçi firmaları ve şirketin ticari ilişki içerisinde bulunduğu diğer firma ve kişilerle özel iş ilişkisine girilemez, kişisel amaçlı borç para/mal alınamaz ve müşteriye, taşerona, tedarikçi firmalara, çalışanlara ve şirketin ticari ilişki içerisinde bulunduğu diğer firma ve kişilere ödünç para/mal verilemez.

ŞİRKETE KARŞI YÜKÜMLÜLÜKLER

Şirket çalışanları, müşterilerden, taşeron, tedarikçi firmalar ve şirketin ticari ilişki içerisinde bulunduğu diğer firma ve kişilerden hediye talep edemez

Şirket ile iş ilişkisi olan hiçbir kişi veya kuruluştan kişisel yardım, bağış kabul edilemez.

GENEL VE ÖZEL KURALLAR

  • Yasa ve Yönetmeliklere Uyum: Tüm çalışanların kendileriyle ilgili yasa, yönetmelik ve talimatlara saygı göstermeleri ve bunlara kesinlikle uymaları beklenir.
  • İnsana ve Çevreye Verilen Önem : OPAX ailesinin performansını, itibarını ve devamlılığını sağlayan ana öğe yaratıcı, dürüst, paylaşımcı, iş hedefleri doğrultusunda çalışan ekiplerimizdir. Yaptığımız tüm işlerde temelini oluşturmaları nedeniyle çalışanlarımız her şeyin odağında yer almaktadır.
  • Sosyal Sorumluluk: Yaptığımız işlerimizde ticari kriterlerin dışında sosyal sorumluluk ilkelerine bağlılığımız şirketimizin vazgeçilmez prensipleri arasındadır.
  • İş Sağlığı ve Güvenliği: Şirketimizin iş sağlığı ve güvenliği uygulamaları tüm Çalışanları, diğer hizmet sağlayıcılar ve taşeronları için geçerlidir.
  • Çevreye Karşı Sorumluluk ilkelerimiz; enerji ve doğal kaynakların daha etkin ve tasarruflu kullanımı, çevreye atılan atık maddelerin en aza indirilmesi ve doğanın korunmasını içerir.

YENİ VE İNDİRİMLİ ÜRÜNLERDEN HABERDAR OLUN !
Whatsapp
İnternet sitemizde çerezlerden faydalanılmaktadır. Ayrıntılı bilgi için Kişisel Verilerin Korunması Kanununu, Gizlilik Sözleşmesi ve Çerez Politikamızı inceleyebilirsiniz. Reddet Kabul Et